fbpx

Komitelerimiz

Endüstri Mühendisliği Günleri (EMG) Komitesi

Endüstri Mühendisliği Günleri Komitesi, gelenekselleşmiş etkinliklerimizden Endüstri Mühendisliği Günleri‘nin ve 1 Kariyer 1 Kahve etkinliğinin düzenlenmesinden sorumludur.

Girişimcilik Dünyasına Atılım Platformu (GirDAP) Komitesi

Girişimcilik Dünyasına Atılım Platformu (GirDAP) Komitesi, girişimcilik dünyasının önemli isimlerini öğrencilerle buluşturan GirDAP etkinliğinin düzenlenmesinden sorumludur.

Sosyal Sorumluluk Komitesi

MieS ailesinin kalbi olan Sosyal Sorumluluk Komitesi, insanların yüzlerinde bir tebessüm oluşturabilmeyi, yardıma ihtiyacı olan insanların hayatlarına dokunabilmeyi, toplumda gerekli konularda farkındalık yaratabilmeyi ve en önemlisi de sevgiyi olabildiğince paylaşmayı kendine misyon edinen bir komitedir. Bu bağlamda Küçük Kalpler Projesi, Koli Koli Mutluluk Projesi, sokak hayvanlarını besleme, huzurevi ziyaretleri, toplu kan bağışları gibi etkinlikler düzenler.

Pazarlama Komitesi

Pazarlama Komitesi, MieS turuncusunu daha fazla insana ulaştırarak MieS’in marka bilinirliğini arttırmayı amaçlar. Tüm MieS etkinliklerinin tanıtımı pazarlama komitesinin sorumluğundadır. Bunlara ek olarak aralık ayında Bilgi Yönetim Komitesi ile birlikte düzenlenecek olan, pazarlama ve teknoloji dünyasının önemli isimlerini katılımcılarla buluşturmayı hedefleyen MarkeTech‘in organizasyonundan sorumludur.

Mezunlarla İletişim Komitesi (MİK)

Mezunlarla İletişim Komitesi (MİK), öğrenciler ve mezunlar arasında bir köprü oluşturmayı amaç edinmektedir. Bu doğrultuda Mentor-Mentee Projesi kapsamında her öğrenciyi bir mezun ile eşleştirerek o yollardan geçmiş kişilerin öğrencilere tecrübelerini aktarmalarını ve iyi ilişkiler kurulmasını sağlar. Bunun yanında Tavanarası Sohbetleri, Back to the Future, Mezun Çayı, Mezun-Öğrenci Buluşması gibi etkinliklerin düzenlenmesinden sorumludur.

Üyelerle İletişim Komitesi (ÜİK)

Üyelerle İletişim Komitesi, kulüp içinde üyelerin doğru komitelere dağılımını sağlar ve sene boyunca üyelerin motivasyonlarını sürekli olarak yüksek tutmayı amaçlar. Ağırlıklı olarak oryantasyon döneminde tanışma kahvaltısı, teknik gezi gibi birçok etkinlik düzenleyerek üyeler arasındaki iletişim ağını geliştirmeye önem verir.

Kariyer Günleri (KG) Komitesi

Kariyer Günleri Komitesi, kulübümüzün ve üniversitemizin en büyük kariyer etkinliği olan, CEO & Genel Müdürleri ve İnsan Kaynakları Ekiplerini ağırladığımız Kariyer Günleri‘nin düzenlenmesinden sorumludur.

Long-Term Learning (LTL) Komitesi

Long-Term Learning Komitesi, okullarda öğretilen teorik bilgilere karşın, öğrencileri iş hayatına hazırlamayı amaçlayan, 4 gün boyunca toplamda 20 saat olmak üzere çeşitli konularda alanlarında uzman kişiler tarafından eğitim verilen Long-Term Learning Mikro-MBA (Master of Business Administration) eğitim programını düzenleyen komitedir. Bunun yanında sene içerisinde birbirinden önemli şirketlerle workshop’lar ve vaka analizi çalışmaları düzenler.

Bilgi Yönetim Komitesi (BYK)

Bilgi Yönetim Komitesi, dijital ve basılı ortamlarda kullanılan tüm görsel materyallerin tasarımından sorumludur. Ayrıca aralık ayında Pazarlama Komitesi ile birlikte düzenlenecek olan, pazarlama ve teknoloji dünyasının önemli isimlerini katılımcılarla buluşturmayı hedefleyen MarkeTech organizasyonundan sorumludur.

Sponsorluk ve Dış İlişkiler (SDİ) Komitesi

Sponsorluk ve Dış İlişkiler Komitesi MieS’in dışarıya açılan penceresidir. Ana görevi MieS’in etkinliklerine sponsor bulmak olan komitemiz bunun yanında EMT kapsamında yapılacak VAY, Lise Sunumu ve Genel Kurul etkinliklerinin organizasyonlarından da sorumludur.