fbpx

Komitelerimiz

Endüstri Mühendisliği Günleri (EMG) Komitesi

Endüstri Mühendisliği Günleri Komitesi, kulübümüzün önemli etkinliklerimizden Endüstri Mühendisliği Günleri‘nin ve bu sene üyeleriyle birlikte baştan planlanması beklenen ve ilk kez düzenlenecek olan ikinci etkinliğimizin düzenlenmesinden sorumludur. Yıllardır yapılan ve her yıl daha da ses getiren etkinliğimizde üst düzey yönetici endüstri mühendislerini, alanında markalaşmış firmalarda çalışan endüstri mühendislerini ağırlıyoruz.

Girişimcilik Dünyasına Atılım Platformu (GirDAP) Komitesi

Girişimcilik Dünyasına Atılım Platformu (GirDAP) Komitesi, yıl içerisinde iki etkinlik düzenlemekten sorumludur. Bunlardan ilki başarısız olmuş girişim ve projelerin hikayelerinin paylaşıldığı samimi bir ortamda gerçekleşen Fuck-Up etkinliğidir; ikincisi ise girişimcilik dünyasının önemli isimlerini davet ettiğimiz, girişimcilere ve girişimci adaylarına yol göstermeyi hedefleyen ve içerisinde Game-Up adını verdiğimiz girişimcilik oyunun da bulunduğu GirDAP etkinliğidir.

Sosyal Sorumluluk Komitesi

MieS’in can komitesi olan Sosyal Sorumluluk Komitesi; insanların yüzlerinde bir tebessüm oluşturabilmeyi, hayatlarının başında olan gençlere farkındalık kazandırmayı, yardıma ihtiyacı olan insanların tüm MieS ailesi olarak hayatına dokunabilmeyi, toplumdaki her insanla iletişim kurmayı ve en önemlisi sevgiyi olabildiğince paylaşmayı kendine misyon edinen bir komitedir. Bunların doğrultusunda Küçük Kalpler Projesi, Koli Koli Mutluluk Projesi, barınak ziyaretleri ve sokak hayvanlarını besleme, toplu kan bağışları, farkındalık projeleri ve gezileri gibi etkinlikler düzenler.

Tanıtım Komitesi

Tanıtım Komitesi, MieS YouTube kanalı ve Instagram Reelsleri için içerik üretilmesi ve paylaşılmasından sorumludur. Tüm MieS etkinliklerinin tanıtım videolarını yapar ve MieS’i daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedefler. Bunlara ek olarak aralık ayında Bilgi Yönetim Komitesi ile birlikte düzenlenecek olan, pazarlama ve teknoloji dünyasının önemli isimlerini katılımcılarla buluşturmayı hedefleyen MarkeTech‘in organizasyonundan sorumludur. Kulübün medya sponsoru araştırmasını üstlenir ve süreci takip eder. Üniversitenin kulüp stantlarını açma döneminde standın düzenlenmesine ve ilgi çekici hale getirilmesine destek olur.

İçerik ve Sosyal Medya Komitesi

İçerik ve Sosyal Medya Komitesi, MieS turuncusunu daha fazla insana ulaştırarak MieS’in marka bilinirliğini arttırmayı amaçlar. Tüm MieS etkinliklerinin tanıtımı ve sosyal medya yönetimi, İçerik ve Sosyal Medya Komitesi’nin sorumluğundadır. Buna ek olarak MieS Blogda içeriklerin üretilmesi ve paylaşılmasından da komitemiz sorumludur.

Bilgi Yönetim Komitesi (BYK)

Bilgi Yönetim Komitesi, MieS’in ve çeşitli etkinliklerinin tanıtılması için gereken dijital ve basılı ortamlarda kullanılan tüm görsel materyallerin tasarımından sorumludur. Ayrıca Aralık ayında Tanıtım Komitesi ile birlikte pazarlama ve teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinin ağırlandığı, güncel konuların ve son teknolojik gelişmeleri içeren MarkeTech etkinliğinin organizasyonundan sorumludur.

Kariyer Günleri (KG) Komitesi

Kariyer Günleri Komitesi, her sene Dünya’nın en büyük şirketlerinin CEO & Genel Müdürlerini ve sektöre yön veren şirketlerin İnsan Kaynakları Ekiplerini ağırladığımız Marmara Üniversitesi’nin en büyük iş ve kariyer etkinliği olan Kariyer Günleri etkinliğini düzenlemekten sorumlu komitemizdir.

Long-Term Learning (LTL) Komitesi

Long-Term Learning Komitesi, LTL eğitim programını düzenleyen komitemizdir. LTL lisans düzeyindeki öğrencilere yönelik bir Mikro-MBA(Master of Business
Administration) programıdır. Etkinlik katılımcılara iş dünyası ile ilgili temel kavram ve teknikler konusunda bilgi vermeyi ve aynı zamanda da bu kavram ve tekniklerin iş dünyasına nasıl uygulandığı konusunda bilgi sahibi olmalarını sağlamayı hedeflemektedir. 50’şer kişilik iki farklı sınıfta, iki farklı konuda, eş zamanlı olarak eğitim verilen LTL’de her sene farklı alanlarda, uzman kişiler tarafından eğitim verilir. Katılımcılar başvuran kişiler arasından seçilir.Eğitim, 2 gün olmak üzere toplamda 10 saat boyunca devam eder. Bir diğer etkinliğimiz ise CaseOn adlı farklı bakış açıları ile problemler üzerine farklı çözümler üretebilme yeteneğimizi geliştirdiğimiz vaka analizi yarışmamız. CaseOn’da final aşamasına ön elemeyi geçen 10 takım katılma hakkı kazanmaktadır.

Üyelerle İletişim Komitesi (ÜİK)

Üyelerle İletişim Komitesi (ÜİK); yıl içerisinde after partiler, oyun geceleri ve teknik geziler gibi çeşitli organizasyonlar düzenleyip üyelerin kulüp içerisindeki motivasyonunu artırarak kulüpteki aktifliği, dinamizmi, eğlenceyi ortaya çıkaran; düzenlediği teknik geziler ve eğitimlerle üyelerin iş hayatını yakından tanımalarını sağlayan komitedir.

Sponsorluk ve Dış İlişkiler (SDİ) Komitesi

Sponsorluk ve Dış İlişkiler Komitesi, MieS’in dışarıya açılan penceresidir. Asıl amacı sene içersinde gerçekleşecek olan bütün etkinliklere sponsor bularak sponsorluk ağını güçlendirmektir. Bunun yanında sosyal medya çekilişlerine de sponsor ayarlayarak MieS’in sosyal medya kitlesini güçlendirmeyi hedefler.

Mezunlarla İletişim Komitesi (MİK)

Mezunlarla İletişim Komitesi (MİK), öğrenciler ve mezunlar arasında bir köprü oluşturmayı amaç edinmektedir. Oryantasyon döneminde düzenlenen, MieS’in ilk etkinliği olan Back to the Future; geçmiş yıllarda MieS’te aktif olarak görev almış mezunlarımızın ve üyelerimizin bir araya gelerek mezunlarımızın anılarını ve deneyimlerini paylaştıkları sohbet tadında gerçekleşen bir etkinliktir. Mentor-Mentee Projesi, her öğrenciyi bir mezun ile eşleştirerek o yollardan geçmiş kişilerin öğrencilere tecrübelerini aktarmalarını ve iyi ilişkiler kurulmasını sağlar. Bir diğer etkinlik ise “Tavanarası Sohbetleri”. Mezunlarımızı ağırlayıp kariyer yolculuklarını dinlediğimiz, onlardan tavsiyeler aldığımız ve mezunlarla üyeler arasında hoş bir sohbet havasında gerçekleşen etkinliğimizdir. Yanı sıra bir diğer etkinliğimiz ise mezunlarımızın ve üyelerimizin bir araya gelerek sohbet edip tecrübelerini paylaştığı Mezun-Öğrenci Buluşması‘dır.