MieS’le Haftaya Bakış #50

MieS olarak haftanın öne çıkan gelişmelerini sizler için derledik.

1) Barbie, Rol Model Olarak Türkiye’den Sümeyye Boyacı’yı Seçti!

Barbie, “İlham Veren Kadınlar” serisi kapsamında ön yargılardan dolayı kendi potansiyellerini fark edemeyen çocukların farkındalıklarını arttırmak için çeşitli ülkelerden başarılı kadınları rol model olarak seçiyor. Daha önce Çağla Kubat ve Gülse Birsel’i rol model olarak belirleyen marka, bu yıl doğuştan iki kolu olmayan ancak başarılarıyla herkesi kendine hayran bırakan Sümeyye Boyacı’yı seçti.

“Kollarım yok ama kimsenin görmediği kanatlarım var.” diyen Sümeyye Boyacı henüz 17 yaşında ve birçok kişinin ilham aldığı isimler arasında bulunmakta.

2) Twitter’a Hikayeler Özelliği Geliyor.

İlk olarak Snapchat uygulmasında başlayan hikayeler özelliği Instagram, WhatsApp, YouTube gibi sosyal medya platformlarında da kullanılmasının ardından Twitter, hikayeler özelliği üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Şirket Brezilya’da kullanıcıların geçici içerik göndermesine izin veren “Fleets” adlı yeni bir paylaşım türünü deneyeceğini ifade etti. Fleetslerin tweetlerden farkı beğeni, yanıt veya retweet almayacak olması ve 24 saat sonra tamamen kaybolacak olması diyebiliriz.

3) Spotify, Yeni Sesli Asistanını Özelliği Geliştiriyor.

Sesli asistan özelliğinin gittikçe yaygınlaşması işlerimizi kolaylaştırıyor. Daha çok Apple ekosisteminde kullanıldığını düşünsek de Google’ın da kendi akıllı asistan sistemi bulunuyor. Spotify ise yeniliklerine bir dahasını ekleyerek sesli asistan özelliği üzerinde çalıştıklarını belirtti. Jane Manchun Wong aktaedığına göre “Hey Spotify!” özelliğinin test aşamasında.

Spotify’ın sesli asistan özelliğine geçmeyle birlikte bu güncellemeye olan ihtiyacımızın ortaya çıkacağı düşünülüyor. Güncellemenin ne zaman geleceğine dair bir bilgi ise bulunmamakta.

Bonus Haber: BMW Logosunda Değişikliğe Gitti!

2021 yılında üretimine başlayacağı i4 konspetli yeni elektrikli aracıyla beraber logo değişikliğine giden BMW, 103 yıl sonra logo tasarımındaki halkada bulunan siyahlığı kaldırma kararı aldı.

Siyah dış halkadan şeffaf bir tasarıma dönüşen logoda siyah dış halkanın kaldırılken 3D, aydınlatma efektleri, minimal bir görünüm oluşturması amaçlandı. Kıdemli Müşteri ve Marka Başkan Yardımcısı Jens Thiemer, “Şeffaf logo çevreye daha fazla açıklık ve netlik yaymak için tasarlandı.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir