2005 yılında kurulan EMT, Türkiye'deki ve Kıbrıs'taki lider üniversitelerin içinde bulunduğu 16 üniversitenin Endüstri Mühendisliği Topluluklarını bünyesinde barındıran çatı kuruluştur. Kulübümüz EMT'ye katılan ilk topluluklardan biridir ve aktif olarak rol almaktadır. Kulübümüzden 3 üyemiz 8 kişiden oluşan EMT Yönetim Kurulu'nda yer almaktadır.

        Türkiye EMT Web Sitesi


Genel Kurullar

Türkiye EMT Genel Kurulları, üye okul kulüplerinin temsilci ve delegeleriyle birlikte yılda 3 kez eylül, şubat ve haziran aylarında bir araya geldiği ve üye okullardan birinin ev sahipliğinde düzenlenen ulusal buluşmalardır.

Lise Sunumu

Lise Sunumu Projesi (LisEMT), tüm üye kulüpler delegeleriyle birlikte Türkiye çapında farklı liselere gitmekte ve lise öğrencilerine endüstri mühendisliğini anlatmaktadır. Sunumlar, lise öğrencilerinin bilinçli tercih yapmasında ve Türkiye genelinde doğru bir şekilde tanıtılmasında etkin rol oynamaktadır.

SEMT

SeminerEMT Projesi, EMT üye üniversitelerinin ve Endüstri Mühendisliği öğrencilerinin yanı sıra Türkiye’deki diğer tüm üniversitelerden bölüm ayrımı gözetmeksizin öğrencilere ulaşmayı, akademik ve sosyal anlamda bir değer katmayı hedefleyen ulusal bir etkinliktir. EMT için bir gelenek haline gelen SeminerEMT'nin bu yıl 4.sü yapılacaktır.

EMT VAY

Vaka Analizi Yarışması (EMT VAY), 2005 yılından beri her yıl düzenlenen ulusal bir yarışmadır. Yıl içerisinde üye okulların yaptığı yerel elemelerin galibi olan takımlar, büyük finalde bir üye okulun ev sahipliğinde iki gün boyunca yarışıp okullarını temsil etmektedirler.